Aranacak Kelime :  

  Tüm Reyonlar

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  T.C.M.B. Döviz Kurları
1 Dolar ( $ ) : 3,8062 TL
1 Euro ( € ) : 4,6750 TL
1 Pound ( £ ) : 5,2945 TL

  Fiyat Listesi

  Gerekli Bilgiler

  Fırsat Ürünü
5188117511
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 120 Renk

Fiyatı : 576,61 TL KDV Dahil

 
          
  GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Firmamız müşterilerinin güvenliğine çok önem vermektedir. Kullanıcılara ait kişisel bilgilerin tümü, güvenli elektronik sistemlerde standartlara uygun olarak saklanmaktadır. Firmamız, en gelişmiş güvenlik sistemleri ile korunmakta ve alışveriş yapanlar için yüzde yüz güvenlik sağlanmaktadır. Firmamız üyelerinin kişisel bilgilerine, kredi kartı verilerine ve tüm diğer hassas bilgilerinine firmamız personelide dahil olmak üzere, hiçbir üçüncü şahıs, izinli veya izinsiz erişemez. Bu çerçevede en son güvenlik teknolojisi olan SSL ve SET metodlarını kullanmaktadır. SSL ve SET ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Elektronik ticaret, ürün, hizmet yada bilginin satılması ve satın alınması sürecini kapsayan ticari işlemlerin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir. İnternet gibi herkese açık ağ ortamında dolaşan hassas bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirilmesi gereken bazı zorunluluklar vardır. Bunların Başlıcaları;

Gizlilik (Confidentiality) : İşlem bilgilerinin üçüncü kişiler tarafından değil sadece doğru kişi yada kuruluş tarafından görülebilmesi.
Örnek : Kredi Kartı numarasının başkaları tarafından ele geçirilmesine engel olmak

Bilgi Bütünlüğü (Integrity Of Data) : Bilginin kaynağından üretildiği şekliyle, değişmeden alıcıya ulaşmasını sağlamak. 
Örnek : Satın alma bedeli gibi alınan ürün yada hizmete ilişkin ödeme bilgilerinin değiştirilmemesi

Kimliğin Kanıtlanması (Authentication) : Kredi Kartı geçerliliğinin, kart sahibi ve mağazanın kimliklerinin doğruluğunun kanıtlanması.
Örnek : Kredi kartı bilgilerini gönderen kişinin kart sahibi olduğunu doğrulaması

İnkar Edememe (Non-Repudiation) : Alıcının yada satıcının, yaptığı işlem sonrası, o işlemi yaptığını inkar edememesi olarak özetlenebilir.

SSL (Secure Sockets Layer) : SSL, web üzerindeki iletişim güvenliği için kullanılan ve bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan güvenlik protokolüdür. Web siteleri ve tarayıcıları tarafından yaygın olarak desteklenen SSL, müşteri ve mağaza arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar.

Netscape Communications Corporation tarafından geliştirilen SSL teknolojisinde hem istemci (bilgi alan) hemde sunucu (bilgi gönderen) bilgisayarda bir doğrulama (authentication, iki bilgisayarın karşılıklı olarak birbirini tanıması) mekanizması kullanılır.

SSL, bir işleminde rol alan kişilerinin kimliklerinin doğruluğunu kanıtlamak için dijital sertifikalar kullanılmaktadır. Dijital sertifika sahibi, kendisine gönderilecek mesajı şifrelemek için diğer kişiye sertifikası ile birlikte şifreleme anahtarını gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile şifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafından deşifre edilebileceğinden mesajın doğru kişi tarafından okunması sağlanır.

SSL, şifreleme sistemi olarak Açık Anahtar Şifreleme Yöntemini kullanır. Bu yöntem sayesinde SSL web üzerindeki iletişimde hem transfer edilen bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlamakta, hem de istemci ve sunucunun kimliklerini doğrulamaktadır. Ancak SSL, işlemi gerçekleştiren kişinin kredi kartı sahibi olduğunu kanıtlayamamakta ve mağazanın kredi kartı bilgilerine girişini engelleyememektedir. 

SET (Secure Electronic Transaction) : İnternet üzerinde kredi kartı ile yapılan ödeme sistemleri arasında tüm dünyanın kabul ettiği mevcut en güvenli standart olan SET protokolü, Visa ve Mastercard ın içinde bulunduğu bir konsorsiyum tarafından elektronik ticarette güvenliği sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir ve bir endüstri standartı haline gelmiştir.

Açık Anahtar Şifrelemesini (Public Key Cryptography) ve DES (Data Encryption Standard), RSA (Rivest Shamir Adleman) şifreleme metodlarının birleşimini kullanan SET protokolünde alışveriş, sanal cüzdan ve sertifika aracılığı ile daha güvenli bir ortamda gerçekleştirilir.

SET, alışveriş işlemi sırasında ödeme bilgisi gizliliğini ve bütünlüğünü, kart kullanıcısının gerçek kart sahibi olduğunu ve işyerinin banka ile anlaşmalı bir işyeri olduğunu garantiler.

Kredi kartı sahibi ve mağazanın yanısıra kartın ait olduğu banka (issuer bank) ve POS un ait olduğu banka (acquirer bank) yı da kapsadığından uçtan uca ödeme protokolü olarak kabul edilen SET, online işlemlerde rol alan tüm kişilerin doğruluğunu kanıtlamaktadır. Aynı zamanda kredi kartı ve sipariş bilgileri farklı olarak şifrelendiğinden kredi kartı bilgilerinin mağaza tarafından görülmesi engellenmektedir.

Veri Gizliliğinin Korunması : Veri gizliliği açık anahtar kriptografisi kullanılarak yapılan şifreleme ile sağlanmaktadır. Mesajı okuyacak kişi, mesajı şifreleyecek tarafa açık anahtarını (public key) gönderir. Mesajın gönderileceği kişinin açık anahtarı ile şifrelenen mesaj yalnızca mesajı alan kişinin sahip olduğu ilgili kapalı anahtarla (private key) deşifre edilebilmektedir.

Veri Bütünlüğünün Korunması : Mesaj, özetlenmek (message digest) üzere daha önce belirlenmiş sabit bir uzunlukta yeniden işlenir (hash) ve şifrelenir. Mesajı alan kişi orjinal mesajı deşifre edip aynı sabit uzunlukta işledikten sonra deşifre ettiği mesaj özeti ile karşılaştırır. Her iki özetin aynı olması halinde verinin bütünlüğünün korunduğu kanıtlanır.

İşleme Katılan Diğer Kişilerin Kimliklerinin Doğrulanması : İşleme katılan diğer kişilerin kimliklerin doğrulanması bir güven hiyerarşisi gerektirmektedir. SET protokolü, sertifika yönetimini desteklemek için bu güven hiyerarşisini tanımlamıştır. Dijital sertifika, güven zincirinin bir üst seviyesindeki otorite tarafından üretilen bir dijital imzadır. Dijital sertifikalar, partilerin doğruluğunu kanıtlamakta kullanılmaktadır.

Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması
MADDE 245. - (1) Başkasına ait bir banka veya kredi kartını, her ne suretle olursa olsun ele geçiren veya elinde bulunduran kimse, kart sahibinin veya kartın kendisine verilmesi gereken kişinin rızası olmaksızın bunu kullanarak veya kullandırtarak kendisine veya başkasına yarar sağlarsa, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası ve adli para cezası ile cezalandırılır.

(2) Sahte oluşturulan veya üzerinde sahtecilik yapılan bir banka veya kredi kartını kullanmak suretiyle kendisine veya başkasına yarar sağlayan kişi, fiil daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, dört yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği 

  Alışveriş Sepetiniz
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Fırsat Ürünü

  Güncel Haberler

  Popüler Ürünler
Faber-Castell Karlbox Limited Edition Sanat Grafik Set
Fiyatı : 11.687,53 EUR KDV Dahil
Faber-Castell Karlbox Limited Edition Sanat Grafik Set
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi Ahşap Kutu 120 Renk
Fiyatı : 797,58 TL KDV Dahil
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi Ahşap Kutu 120 Renk
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 60 Renk
Fiyatı : 291,65 TL KDV Dahil
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 60 Renk
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 36 Renk
Fiyatı : 173,39 TL KDV Dahil
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 36 Renk
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 120 Renk
Fiyatı : 576,61 TL KDV Dahil
Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemi 120 Renk

  Anket
İnternet Üzerinde alışveriş yaptığınız sitede en çok neye dikkat edersiniz ?
Sitenin Güvenilirliğine
Ürün Çeşitliliğine
Ürünlerin Hızlı Gönderilmesine
Fiyatların Ucuz Olmasına
Sahte Ürünlere Yer Verilmemesine

Company : ASİL KIRTASİYE
End Date : 30.01.2018
URL : https://www.asilkirtasiye.com/
Telephone : 0216 469 34 05 - 469 34 23 Whatsapp Destek : 0553 963 71 60 Fax : 0216 469 34 38
Email Contact : info@asilkirtasiye.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.